Beylikdüzü Hazır!

Beylikdüzü Belediyesi olarak, yaşanabilecek olası tüm afetlere karşı hazır olma yönünde çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdürüyoruz.

Doğa olaylarını birer afete dönüştürmeden, Beylikdüzü halkının her anında güvenli bir yaşam sürdürebilmesi amacıyla etkin bir ‘Afet Yönetim Sistemi’ni oluşturma yönünde adımlarımızı kararlılıkla atıyoruz.

beylikduzu-hazir-mobil

Afet öncesi yapılması gereken risk azaltma faaliyetlerinden, acil durum müdahale planlarına; afet sonrası toplanma, barınma ve iyileştirmeye yönelik hazırlıklardan, vatandaşlarımıza yönelik eğitim çalışmalarına kadar çok boyutlu olan bu süreci uzman ekiplerimiz ile yürütmeye devam ediyoruz.

Tüm bu çalışmaların sonucunda ‘Afetlere Hazır bir Beylikdüzü’ elbette ki mümkün!

Bu kapsamda hazırlanmış olan internet sitemizden; afet öncesi, afet anı ve sonrasında dikkat edilmesi gereken temel konular hakkında bilgi sahibi olabilir, Türkiye’de bir ilk olarak, adrese dayalı tayin edilmiş ‘Toplanma Alanı’nınızın neresi olduğunu öğrenebilirsiniz. Bununla birlikte Belediyemizin afetlere yönelik yapmış olduğu etkinliklerden/eğitimlerden anında haberdar olabilir veya ilçemiz açısından güncel verilere erişebilirsiniz. Beylikdüzü’nde yer alan ve olası bir afet anında ihtiyaç duyulacak tüm önemli alanların gösterildiği Afet Bilgi Sistemi’ne (ABİS) gerek internet sayfamız üzerinden, gerekse mobil uygulamamızı indirerek kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Vatandaş Hazır! BEYLİKDÜZÜ HAZIR!